• Szklanka mleka

  Agencja Rynku Rolnego od 2004 roku realizuje program „Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych”, popularnie nazwany „Szklanka mleka”. Dostawy mleka do szkół realizowane są bezpośrednio przez „Dostawców” zatwierdzonych przez Agencję i odbywają się w czasie roku szkolnego, z wyłączeniem ferii zimowych, wiosennych oraz wakacji.

  Dopłaty przysługują maksymalnie do 0,25l mleka naturalnego lub smakowego spożytego w każdym dniu nauki szkolnej przez dziecko uczęszczające do danej placówki.

  Ideą programu „Szklanka mleka” jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik pożywnego mleka w swojej szkole.

  Celem akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

  Szkoła to miejsce, gdzie dzieci spędzają ogromnie dużo czasu - uczą się, bawią, tutaj także kształtują się ich nawyki żywieniowe, które później będą procentować w dorosłym życiu. Dlatego ważne jest, by zwyczaj picia mleka był kształtowany już od wczesnego dzieciństwa. Mleko jest najlepiej przyswajalnym, najłatwiejszym i najbardziej powszechnym dostępem źródła wapnia, ale również zawiera wysokowartościowe białka, o wiele bardziej przyswajalne niż białka roślinne, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne.


  Druki do pobrania "Szklanka mleka"